Çelik Egzoz Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ.

biz kimiz?

Latif Çelik tarafından 1989 yılında Avcılar’da kurulan firmamız, 1994 yılında “ÇELİK Egzoz Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti ” adını alarak İstanbul/Topkapı’da 1100 m2 lik kendi yerine geçmiş , 2019 sonunda ise İzmir/Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesindeki 5000 m2 yeni fabrikasına taşınmıştır.

İlk dönemlerde egzoz sistemleri için ön ve ara borular üretmekte olup, daha sonra ürün gamını genişleterek egzoz sistemleri üretmeye başlamış, özellikle son dönemde 304 ve 316 kalite paslanmaz çelikten üretilen performans egzoz sistemleri ve egzoz uçları konusunda uzmanlaşmıştır.

Boru bükme ve form verme konusunda da bilgi ve tecrübeye sahip olan firmamız kendi makine ve kalıplarını bünyesinde yapabilecek yetkinliğe sahiptir.

Egzoz sistemlerinde aylık 25.000 adet, egzoz çıkışlarında da aylık 40.000 adet üretim kapasitesine sahiptir. Ayrıca boru bükme ve form vermede aylık 10.000 adet kapasiteye sahiptir .

2020-08-25-073329359

Firma politikası, müşterilerine sadece ürün satmak üzerine kurulmamış, bunun yerine projenin her aşamasında tecrübe ve bilgi birikimini kullanarak, iletişim gereksinimlerine en iyi yanıtı veren çözümleri “anahtar teslim” projeler halinde sunmak olarak belirlenmiştir. Müşterilerine üstün kaliteli ürünler ve üstün kaliteli hizmet vermek asla vazgeçemeyeceğimiz bir ilkedir.

Standart egzoz sistemlerinde ÇELİK , performans egzoz sistemlerinde ise STEEL markası ile üretim yapmaktadır.

Sertifikalarımız

Çelik Egzoz, ihtiyaca uygun ürünleri müşterileri ihtiyaç ve beklentilerine göre ürettiği özgün ürünlerini “Tasarım tescil belgeleri” ile belgelendirmiştir. Firmamız TUV cert ISO 9001 :2015 belgesine sahiptir ve bunun şartlarına uygun üretim yapmaktadır.

Başlıca Faaliyet Alanlarımız

Standart Egzoz Sistemleri

Motorlu kara taşıtları ve jeneratörler için üretilen egzoz sistemleri

Detaylı bilgi

Performans Egzoz Sistemleri

Performans ve valvetronic egzoz sistemleri, down pipe ve egzoz uçları.

Detaylı bilgi

Katalitik Konvertör Sistemleri

Motorlu kara taşıtları ve jeneratörler için üretilen katalitik konvertör sistemleri

Detaylı bilgi

Boru Bükme ve Form Verme

101,6 mm  çapa kadar boru bükümleri , boru form verme, metal işleme ve kaynaklı montaj işlemleri.

Detaylı bilgi

Neden biz?

Misyonumuz

Müşterilerle “ proje ortaklığı” anlayışı ile ilişkiler kurarak beklentileri doğrultusunda en uygun maliyette ve en üst kalite standartlarında ürün ve hizmet üretme yolu ile başarılarına katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz

Yurtiçinde ve yurtdışında marka yaratarak öncelikle tercih edilen firma olmaktır.

Kalite Politikamız

Kalite politikamız “ihtiyaç ve beklentileri tam olarak karşılayacak ürün ve hizmetleri, en üst kalite ve en uygun maliyetle,  bir defada ve tam zamanında üretmektir.”

Markalarımız