About Us

Our company was established in 1989 by Mr. Latif Çelik. The company commenced its production in its own property in Topkapi, Istanbul-Turkey

The company first started to manufacture front and tail pipes for exhaust systems, and then developed its product range by manufacturing complete exhaust systems. Today ÇELİK egzoz specialized primarily in exhaust ends and performance exhaust systems manufactured with espacially 304 and 316 quality stainless steel . Over the years, our company has highly improved the labor quality, gained experience with pipe bending and forming and also has started to design & build its own machine and tools.

Our company policy is not only established for selling the products to its customers, but also utilize experience and knowledge at every stage of the production process and to present the solutions that give best results to requirements for “turn key”projects.

IMG_9310

Latif Çelik tarafından 1989 yılında Istanbul- Avcılar kurulan firmamız, 1994 yılında “ ÇELİK Egzoz Sanayi ve Ticaret Ltd. şti ” adını alarak , İstanbul –Topkapı’da 1100 m2 lik kendi yerinde halen üretimine devam etmektedir .

İlk dönemlerde egzoz sistemleri için ön ve ara borular üretmekte olup, daha sonra ürün gamını genişleterek egzoz sistemleri üretmeye başlamış, özellikle son dönemde 304 ve 316 kalite paslanmaz çelikten üretilen performans egzoz sistemleri ve egzoz uçları konusunda uzmanlaşmıştır.

Boru bükme ve form verme konusunda da bilgi ve tecrübeye sahip olan firmamız kendi makine ve kalıplarını bünyesinde yapabilecek yetkinliğe sahiptir.

Egzoz sistemlerinde aylık 5.000 adet, egzoz çıkışlarında da aylık 40.000 adet üretim kapasitesine sahiptir. Ayrıca boru bükme ve form vermede aylık 10.000 adet kapasiteye sahiptir .

Firma politikası, müşterilerine sadece ürün satmak üzerine kurulmamış, bunun yerine projenin her aşamasında tecrübe ve bilgi birikimini kullanarak, iletişim gereksinimlerine en iyi yanıtı veren çözümleri “anahtar teslim” projeler halinde sunmak olarak belirlenmiştir. Müşterilerine üstün kaliteli ürünler ve üstün kaliteli hizmet vermek asla vazgeçemeyeceğimiz bir ilkedir.

İhtiyaca uygun ürünleri müşterileri ihtiyaç ve beklentilerine göre ürettiği özgün ürünlerini “Tasarım tescil belgeleri” ile belgelendirmiştir.

Firmamız TUV cert ISO 9001 :2008 ve ISO 14001: 2004 Çevre belgesine sahiptir ve bunun şartlarına uygun üretim yapmaktadır.

Standart egzoz sistemlerinde ÇELİK , performans egzoz sistemlerinde ise STEEL markası ile üretim yapmaktadır.

Başlıca faaliyet alanlarımız :

1. Standart egzoz sistemleri :

Otomobil ve hafif ticari araçlar için üretilen susturucular, ön ve ara borular .

Flexible ( Siprel) borular

2. Performans egzoz sistemleri ve egzoz çıkışları:

304 ve 316 kaliteden üretilen Performans egzoz ve egzoz uçları.

3. Boru bükme ve form verme , metal işleme ve kaynaklı montaj imalatları:

76 çapa kadar boru bükümleri , boru form verme, metal işleme ve kaynaklı montaj işlemleri.

Misyonumuz:

Müşterilerle “ proje ortaklığı” anlayışı ile ilişkiler kurarak beklentileri doğrultusunda en uygun maliyette ve en üst kalite standartlarında ürün ve hizmet üretme yolu ile başarılarına katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz:

Yurtiçinde ve yurtdışında marka yaratarak öncelikle tercih edilen firma olmaktır.

Kalite politikamız :

Kalite politikamız “ihtiyaç ve beklentileri tam olarak karşılayacak ürün ve hizmetleri, en üst kalite ve en uygun maliyetle bir defada tam zamanında üretmektir.”

CÜNEYT EWREN
IMG_6851
Volvo-XC90_PUV_Concept-2004-1600-09
IMG_6334